Veselé zoubky

Dlouhodobě byla naše škola zapojena do projektu „Zdravé zuby“. Byl to komplexní preventivní výukový program zubního zdraví, určený k výuce na 1. stupni základních škol v celé České republice. Cílem programu bylo zlepšit zubní zdraví u dětí a mládeže a vytvořit tak předpoklady k zajištění zdravých zubů i u dospělé populace v budoucích letech.

Později tento program skončil, a proto jsme byli rádi, když nás oslovil zástupce firmy dm drogerie markt s. r. o., zda se nechceme zapojit do preventivního programu "Veselé zoubky". Tento program je zaměřen na žáky 1. tříd. Nabídku jsme samozřejmě ihned a rádi přijali.

Problematika dentální hygieny je zařazena do běžné výuky (prvouky). Každý učitel obdrží informační manuál, kde jsou uvedeny odborné údaje týkající se zubního zdraví, doplněné obrazovým materiálem, tabulkami, grafy,.. Žáci obdrží pracovní list, který jim interaktivním způsobem a poutavě přiblíží  problematiku zubního zdraví (kvízy, křížovky, doplňovačky, apod.)  Prvňáčci obdrží rovněž dárkovou tašku, ve které naleznou zubní kartáček, pastu, žvýkačky Orbit bez cukru, přesýpací hodiny na dodržení délky času čistění zubů, návod pro správné čistění a držení kartáčku,... Celý program dětem zpestří krátká pohádka "Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek".

Dnes je pátek, 26. 4. 2024, 13:45:05

polojasno 14 °C 2 °C