Základní škola Přílepy
ZŠ Přílepy, okres Kroměříž, přísp. organizace​
Základní škola Přílepy

Děkujeme rodičům za celoroční spolupráci a přejeme všem krásné léto.

Charakteristika školy

Obec Přílepy zřídila Základní školu Přílepy za účelem poskytování základního vzdělání. Naše škola zabezpečuje rozumovou výchovu ve smyslu vědeckého poznání a v souladu se zásadami vlastenectví, humanity a demokracie a poskytuje mravní, estetickou, pracovní, zdravotní, tělesnou výchovu a ekologickou výchovu žáka. Připravuje žáky pro další studium a praxi.

Základní škola Přílepy je malotřídní škola, kde se ve třech třídách vyučuje pět ročníků prvního stupně. Pokud to situace jen trochu dovolí, necháváme žáky prvního ročníku samostatně, dokud se nenaučí číst, psát, dokud si neosvojí vše ze života školáka, dokud si nezvyknou na školní režim. Výuka a práce ve spojených ročnících vede žáky k daleko větší samostatnosti a zodpovědnosti za svou práci. Žáci se učí schopnosti řešit problémy, učí se kooperativnímu jednání, respektování ostatních, šlechetnosti a ochotě pomáhat druhým.

Součástí naší školy je i školní družina s kapacitou 40 žáků. Z rozhodnutí zřizovatele se na naší škole za družinu neplatí.

Další součástí školy je vlastní školní jídelna s kapacitou 100 jídel, obědy jsou připravovány nejen pro naše žáky, ale i pro děti mateřské školy a zájemce z řad veřejnosti. Výhodou je jistě i příprava dopoledních svačinek pro žáky školy – nabídka jídla se mění, je zajištěn i pitný režim.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Inovace ve výuce

Dnes je středa, 24. 7. 2024, 23:17:24

dnes, středa 24. 7. 2024
zataženo 23 °C 14 °C
čtvrtek 25. 7. slabý déšť 16/14 °C
pátek 26. 7. slabý déšť 17/12 °C
sobota 27. 7. slabý déšť 21/12 °C

O naší škole

Škola je vybavena jídelnou, plaveckou učebnou a tělocvičnou se zázemím pro organizaci různých sportovních a kulturně-společenských akcí.

Od roku 2012 je každá třída vybavena interaktivní tabulí. Jsme účastníky i několika projektů.

Škola nabízí hodinový nebo celodenní pronájem tělocvičny pro sportovní aktivity. V případě zájmu kontaktujte správcovou tělocvičny.

V areálu pod školou se nachází veřejné sportoviště, které sestává z multifunkčního hřiště a tenisové kurtu. I když jde o veřejné sportoviště, provoz podléhá provoznímu řádu a užívání sportovišť řídí správce.

V létě 2005 oslavila ZŠ Přílepy 100 leté výročí trvání.

ZŠ Přílepy