Elektronický zápis do 1. ročníku bude spuštěn 25. 3. 2024 na tomto odkaze:

Podrobné informace naleznete v sekci:

O škole - Informace pro rodiče - Zápis do 1. ročníku

Vnitřní řád

Základní škola Přílepy, okres Kroměříž, příspěvková organizace

Vnitřní řád školní družiny

Vnitřní řád školní družiny vychází ze zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon a vyhlášky MŠMT ČR č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání.

Školní družina poskytuje žákům zájmové vzdělávání, umožňuje odpočinkové, rekreační a zájmové činnosti a přípravu na vyučování.

Vzděláváme děti ve věku 6 – 11 let, (1. -5. ročník). Při počtu žáků přesahujícím kapacitu školní družiny, mají přednost mladší žáci, tedy 1. - 3. ročník.

Základním prostředkem činnosti školní družiny je hra založená na zážitku žáků, která obohacuje jejich sebepoznání, rozšiřuje vědomosti a dovednosti a navozuje kladné emoce.

Provozní doba školní družiny

11. 25 hod. – 16. 30 hod.

Na nepovinné předměty, kroužky budou žáci uvolňováni dle potřeby.

Přihlašování a odhlašování žáků

Do školní družiny přihlašují žáka rodiče nebo zákonní zástupci řádně vyplněným zápisovým lístkem na celý školní rok, kde určí způsob a čas odchodu žáka ze ŠD. O zařazení žáků do ŠD rozhoduje ředitelka školy.  Odhlášení žáka ze ŠD se provádí písemně. Omluvu nepřítomnosti žáka v družině, odchylky od docházky žáka, nebo pokud má žák odejít ze ŠD jinak, než je obvyklé a je uvedeno v zápisním lístku, sdělí rodiče tuto skutečnost družině písemně.

Podmínky docházky

Docházka do ŠD je po přihlášení dětí závazná.

Vychovatelka si žáky po vyučování převezme v šatně školy.

Žáci, kteří končí vyučování později, přicházejí do ŠD samostatně.

Dobu a způsob vyzvedávání žáka uvede rodič nebo zákonný zástupce na přihlášce do ŠD.  V případě, že budou na přihlášce uvedeny osoby, které si dítě vyzvednou, nebude dítě předáno nikomu jinému ani ho nelze postit ze ŠD bez doprovodu.

Bezpečnost a ochrana zdraví žáků ve ŠD

Vychovatelka zodpovídá za žáka po celou dobu jeho pobytu ve ŠD.  Po nástupu žáka do školní družiny ho prokazatelným způsobem seznámí s vnitřním řádem ŠD. Bez dozoru vychovatelky se žáci nesmí pohybovat mimo prostory ŠD. V případě úrazu jsou žáci opětovně poučeni o prevenci a bezpečnosti. Drobné úrazy se zaznamenávají do knihy úrazů a sděleny rodičům. O nemoci nebo větším úrazu vychovatelka okamžitě informuje telefonicky rodiče žáka. Seznam s telefonními čísly je umístěn u telefonních přístrojů. Lékárnička je k dispozici ve školní kuchyňce. Vychovatelka zvládá zásady poskytování první pomoci.

Pitný režim

Je zajištěn denně.  Žáci mají možnost se napít z pro ně připravené nádoby.

Využívání dalších prostor

Školní družina využívá ke své činnosti tělocvičnu školy, školní hřiště, zámecký park a počítačové koutky ve třídách. Vychovatelka zajistí dodržování vnitřních řádů těchto pracoven.

Ustanovení pro žáky a rodiče

• chování účastníků činnosti družiny je hodnoceno podle pravidel pro hodnocení žáků, udělování pochval a jiných ocenění a ukládání napomenutí a důtek, které jsou součástí pravidel pro hodnocení
  • pokud žák narušuje soustavně řád a činnost školní družiny, může ředitelka školy rozhodnut o jeho vyloučení z družiny
  • práva a povinnosti žáků a jejich zákonných zástupců jsou vymezeny ustanoveními Školského zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění, Školním řádem a Vnitřním řádem školní družiny